Partizan Yaklaşımlar Taekwondo Camiamıza Zarar Vermektedir - Cengiz YAĞIZ

İnsanların hemşerilerine, camialarına ve ülkesine siyaset yolu ile hizmet etmek istemesi ve bu sebeple siyasetle uğraşması çok hayırlı bir uğraş ve mücadeledir. Geçmişten bu yana şahsımda dâhil birçok arkadaşımız değişik siyasi görüşlerde olan partilerde siyasetle uğraşmış, hatta Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği gibi önemli görevlerde de bulunmuşlardır. Bunun en güzel örneği Elazığ Milletvekili rahmetli değerli dostumuz Hamza Yanılmaz ve Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmazdır.  Bu insanlar hayatları boyunca siyaset yoluyla şehirlerine ve Taekwondo camiasına şu parti bu parti demeden hizmet etmişlerdir. Federasyon Başkanlığım döneminde ve sonrasında da bu durumun yakın şahitlerindenimdir.

Yine camiamızın yakından tanıdığı Federasyon Genel Sekreterliği yapmış olan Bayram TIRAŞ arkadaşımızda bir partiden aday adayı olmuş, ne spor yöneticiliği yaptığı dönemde ne de bu seçim sürecinde hiçbir şekilde sporumuza ve camiamıza kendi siyasi görüşü nü bulaştırdığına ve reklamlar yaptığına şahit olmadık. Bütün spor branşlarında da böyle birçok arkadaşımız vardır. Benim âcizane tavsiyem siyasetle uğraşan arkadaşlarımızın, bu arkadaşlarımızı örnek almalarıdır. Siyaset yapacağım derken kantarın ucunu kaçırmamaktır. Ama sosyal medyadan takip ettiğim kadarı ile kantarın ucu çoktan kaçtı.  
7 Haziran 2015 seçimleri ile birlikte Taekwondo camiamızdan birçok arkadaşımız spor adamlığı, Taekwondocu kimliklerini bir yana bırakıp sanki bütün yaşamları bu seçimler üzerine kurulmuş gibi sosyal medya aracılığıyla nezaket sınırlarını aşarak tartışmalara ve parti reklamlarına girişmişleridir. Unutmayalım ki spor camiaları yanlınca bir siyasi görüşten oluşan insanlardan ibaret değildir. Birçok siyasi görüşten insanlar bulunmaktadır. Bizlerin tek gayesi ve ortak amacı Taekwondo sporudur
Spor siyasi değil milli bir meseledir. Unutmayalım ki 7 Haziran akşamı seçimler sonuçlanacak her hangi bir veya birkaç parti iktidar olacak. Yani sonuçta kıyamet falan da kopmayacak. Bizler gene camia içerisinde bir araya gelerek birbirimizin yüzüne bakacak, değişik siyasi görüşlerden arkadaşlarımızla Taekwondo sporunda sorunlarımızı konuşup geleceğine yön vermeye çalışacağız. Federasyon yönetimlerine ve Başkanlıklara talip olacak arkadaşlarımızın özellikle bu duruma dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu amacı gerçekleştirirken yalnızca kendi siyasi görüşlerinde, mezheplerinde olan insanlarla mı bunu başaracaklar? Eğer öyle ise mevcut Federasyona muhalefet yapmanın ne gereği vardır. Ama hepimizde biliyoruz ki mevcut iktidarın yanında ve siyasi görüşünde olup da bu Federasyona destek vermeyen birçok arkadaşımız olduğu gibi diğer siyasi parti görüşlerinde olup da destek veren arkadaşlarımızda vardır. Bu da gayet normaldir. Bu yüzdendir ki bu kadar partizan olmaya siyaseti spora, camiamıza, dostluk ve arkadaş ilişkilerimize bulaştırmaya gerek yoktur. Son söz; “SPOR MİLLİ BİR MESELEDİR”. Partizan yaklaşımlar camiamıza ve ülke sporuna zarar verir.

Telif Hakkı © 2017. cengizyagiz.com Tüm Hakları Saklıdır.