Demokratik Haklarımızı ve Taekwondo’nun Geleceğini Federasyonların İki Dudağı Arasına Bırakmayalım

Değerli camiamız duayenleri ve delegeleri; Bu gün mevcut Federasyon yönetimiyle ilişkileriniz iyi olup destek veriyor,  demokratik ve uygun olmasa bile bir takım çekince ve korkulardan dolayı istemeseniz de, mantığınıza uymasa da her dediklerine harfiyen uyuyor, destek veriyor olabilirsiniz. Sistemden dolayı da bunu normal karşılıyorum. Her insan aynı mücadele ve dirayeti kendinde bulamayabilir.

 

Unutmayalım ki bundan 2-3 sene önce mevcut yönetimle ilişkileri iyi olmayıp ta, şimdi ise mecburen iyi olan arkadaşlarımızın mevcut yönetim tarafından geçmişte ne gibi baskılar aldıklarını bildiğim, bu sıkıntılarını da benimle paylaşan birçok arkadaşlarımızı da bugün gibi hatırlıyorum (Sporcularının, öz çocuklarını ve kendilerinin Milli olabilmek ve yurtiçi Türkiye şampiyonalarındaki sıkıntılar gibi).

Aynı şekilde geçmiş de iyi olup ta şimdi ise ilişkileri bir vesile kötü olup aynı şikâyetlerden dolayı muzdarip olan arkadaşlarımızı ve kulüplerimizi de biliyor, her fırsatta görüşüp konuşuyoruz.

28 Aralıkta yapılacak olan Olağan Mali Genel Kurul da bu gün ilişkileriniz iyi olup ta kura çekiminden çıkmış olabilirsiniz. Hatta maçlara katılmadan delegelik de elde etmiş olabilirsiniz. İki sene sonra yapılacak Seçimli Genel Kurula kadarki zaman da bir sebepten dolayı, geçmişte yaşadıklarınızı da göz önünde bulunduracak olursanız ilişkilerinizin tekrar bozulacağını ve gene aynı baskılara maruz kalacağınız ihtimalini her zaman görüyor olmanız gerekir. Nitekim bozulan, tekrar düzelen, tekrar bozulan ilişkilere ve sonuçlarına camiamızda yıllarca şahit olduk.

Bu anlatmaya çalıştığım sebeplerden dolayı 1-2 sene sonra mevcut yönetimi desteleyeceğinizin bir garantisi olamaz. Belki başka oluşumlar içerisinde olmayı düşünebilirsiniz. Belki bir sebeple mevcut Federasyon görevden gidip  (Milletvekilliği veya başka sebepler) yeni bir seçimle karşı karşıya hatta hiç istemediğiniz adaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar hayatın akışı içerisinde çok normaldir.

 28 Aralıktaki Mali Genel Kurulda Mevcut yönetime destek verseniz de, demokratik haklarımızın Mevcut Federasyonlar lehine, onların iki dudakları arasına, keyfiyetine bırakmayalım. Yakın bir gelecekte daha büyük sorunlar yaşamamak için şimdiden Taekwondo Sporumuzun, kulüplerimizin, sporcularımızın, antrenörlerimizin geleceği için tedbirlerimizi, önlemlerimizi almalı ve gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda çalışmalarımızı hep beraber yapmalıyız. Sonuçta bu Genel Kurulda Başkanlık ve Yönetim seçimleri olmayacağından, anlatmaya çalıştığım hepimizi ilgilendiren ortak konularda beraber olmamak için bir sebebimizde olamaz. Genel kurullar yalnızca Federasyon lehine el kaldırıp indirme yeri değildir. Bu genel kurullar aynı zamanda sorunlarımızın da konuşulup paylaşılacağı hatta Ana Statümüzün uygun ve demokratik olmayan maddelerinin değiştirileceği gerekirse yeni maddelerin oylanarak ekleneceği platformlardır.

Mali Genel kurulda beraber olduğunuz yönetimi destekleyerek onaylayabilirsiniz. Zaten mevcut Federasyonun sistemden kaynaklanan avantajıyla ve şuan ki delege yapısıyla böyle bir sıkıntı da olacağını da sanmıyorum.  Böyle bir çalışmamızda yoktur.

Bizim tek amacımız Federasyonla şuan birlikte olan ve olmayan Taekwondo’nun geleceğini düşünen arkadaşlarımız la beraber geleceğe yönelik delege yapısının adaletli olacak bir şekilde belirlenmesi konusunda beraber hareket edebilmektir. Bu gün bizlere lazım olan hukuk ve adalet yarın herkes için gerekebilir.

Telif Hakkı © 2017. cengizyagiz.com Tüm Hakları Saklıdır.