Federasyonumuz İlkleri Yaşatmaya Devam Ediyor - 3

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 3. Seri Müsabakaları, İngiltere’nin Manchester şehrinde. 24-26 Ekim tarihleri arasında hepimizin bildiği gibi yapıldı. Türkiye Taekwondo Milli Takımının, 10 sporcu ile katıldığı bu müsabakalardan ancak 2 bronz madalya alınabilmiştir. Burada madalya alan sporcuların dışındakilerden bir tanesi 2. maçında diğerleri de takip ettiğimiz kadarıyla ilk maçlarında turnuvaya veda etmişlerdir.


Burada her şey açık ça görülmüştür ki, sorun sporcularımızın yetersizliği değil, 12 yıldır görevde olan, henüz yeni sistemi kavrayamamış, itirazda bulunmaktan bile aciz olduğu, maçları seyrederken sıradan Taekwondocular tarafından bile rahatlıkla anlaşılan Federasyon yönetimi ve Teknik heyetimizin beceriksizliği ve yetersizliğidir.

Ayrıca nedense bu şampiyona kafilesinde kimler idareci,  kimler antrenör veya masör, doktor bir türlü takımla beraber bir kare resim içerisinde bile göremedik. Aslında birçok uluslararası maçlara giderken böyle gizli saklı bir şekilde gidilip gelindiğini biliyoruz. Ama haklarını da yemeyelim,  altın madalya falan çıkarsa o zaman resim karelerinde Federasyonu başkanımızı ve antrenörlerimizi resim karelerinde boy boy görüyoruz.


Açıkçası 12 yıldır büyük bir maddi ve manevi destekle görevde bulunan Federasyonumuz ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Anlaşılan o ki; ilkleri yaşatmaya da ısrarla devam edecekler.

Telif Hakkı © 2017. cengizyagiz.com Tüm Hakları Saklıdır.